TBF 2018

TBF 2018

League of Legends 2018 Türkiye Büyük Finali Ülker Sports Arena'da gerçekleşti.BAU SuperMassive ile Royal Bandits kozlarını paylaştı.Karşılaşmadan BAU SuperMassive 3-1'lik skorla galip ayrıldı.Bu skorla BAU SuperMassive TBF kazanamama lanetini bu  yıl kırmış oldu.

Seriyi değerlendirmeye başlamadan önce bu yıl ilk defa TBF için şarkı yapıldı.Karşılaşma başlamadan önce şarkı ile birlikte güzel bir açılış şovu yapıldı.Riot ekibi başarılı bir organizyon gerçekleştirdi.Onları da tebrik etmek gerek.Şarkıyı Fatma Turgut ve Ferman Akgül seslendirdi.Şarkı benim hoşuma gitti.Dinlememiş olanlar aşağıdan dinleyebilir.

Öncelikli iki takımı da tebrik etmek gerekiyor.Bize çok zevkli bir seri izlettiler.Royal Bandits kaybetmesine rağmen çok iyi performans sergiledi.Seri boyunca karşılaşmalar çok dengeliydi.İki tarafa da gitti geldi.Fakat bence BAU SuperMassive oyuncularının tecrübesi şampiyonlukta çok etkili oldu.Türk oyuncuları zaten yıllardır bu seviyede oynuyorlar.Koreli oyuncuları SnowFlower ve GBM ise LCK seviyesinden geldiler.Karşılarında ise kendilerine göre daha genç ve tecrübesiz bir kadro vardı.

İlk karşılaşmada SUP'dan Autrox mid ve alt koridor Kaisa-AliStar tercihi geldi.Karşılarında daha iyi bir kompozisyona sahip RB, Closer'ın elinde Graves ile erken aşamayı domine etti.SUP'un kompoziyonu nedeniyle güçlenmek için zamana ihtiyacı vardı fakat RB bu zamanı tanımadı.Oyunu kar topu etkisiyle erkenden kazandılar.

Serinin ikinci karşılaşmasında SUP ilk karşılaşmadaki hatayı yapmadı.Bu sefer kazanan koridorları aldılar.Zeitnot TBF sahnesinde oynamayı çok sevdiği Ashe, GBM imza şampiyonu Orianna, fAbFAbulous metanın güçlü şampiyonlarından Urgot ile çok iyi performans göstererek maçı kazandılar.

Üçüncü karşılaşmada, RB'den Zoe tercihi geldi.Abbedagge'nin erken aşamada iyi Zoe performansıyla birlikte öne geçen RB, istediği fırsatları bulmasına rağmen maçı kapatamadı ve maç uzadı.Geç aşamada Varus ve Orianna'ya sahip SUP, iyi takım savaşlarıyla seride 2-1 öne geçti.

Serinin dördüncü ve son karşılaşmasında, RB son kozunu alt koridorda Xayah ve Rakan, üst koridorda Urgot alarak oynadı.GBM'in elinde ise oynamayı çok sevdiği Xerath vardı.RB elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen GBM'in mükemmel Xerath oyunuyla taşımasına engel olamadı.Tabi ki SnowFlower'ın TahmKench performansını söylemeden geçemem(Destek gibi destek).Böylece kurulduğundan beri TBF'yi bir türlü kazanamayan BAU SuperMassive, bu maçı alarak şampiyon oldu.

Seri boyunca gösterdiği performansla(özellikle son maçta)GBM, serinin en değerli oyuncusu ve KDA lideri oldu.

1 Ekim'de başlayacak Dünya Şampiyonası'na gitmeye hak kazanan BAU SuperMassive'e bu zorlu yolculukta başarılar diliyorum.Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inancım tam.

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ